Deratinsekt - HUBENÍ ŠKŮDCŮ, hhubení štěnic, švábů, mravenců a hlodavců

Působnost: Praha, Mladá Boleslav, Mělník, Kladno, Příbram, Benešov, Kolín, Nymburk, Milovice.

Štěnice postelní (domácí) /Cimex lectularius L./

Štěnice představují malé bezkřídlé ploštice (3-6 mm) s oválným tělem, které sají krev. Jsou aktivní jenom v noci, přes den jsou v úkrytech v blízkosti svého hostitele (postele, tapety, rámy obrazů). Způsobují bolestivé svědění způsobené sáním krve.
Prevence jako taková proti štěnicím v podstatě neexistuje. Možných cest, jak si je dostanete do bytu, nebo hotelového pokoje je mnoho.
Můžeme ale zabránit rozšíření štěnic po celém bytě či hotelu. Protože když už tato situace nastane, je likvidace mnohem obtížnější.
Takže v okamžiku, kdy zjistíte tento smutný fakt, ihned volejte odbornou firmu. Na internetu jich je plno, ale ne všichni štěnice likvidují, právě kvůli obtížnosti.
Před objednáním vybrané firmy neuškodí trochu je vyzpovídat. Položte jim pár otázek týkajících se štěnic a jejich likvidace. Nabydete-li pocitu, že problematice rozumí, bez obav si je objednejte. V opačném případě volejte jinam. Složitým faktorem je možnost reklamace. My tuto otázku většinou řešíme až na místě u zákazníka. Těžko se slibují záruky po telefonu, když neznáte stupeň infestace (zamoření).
Další, velmi důležitá věc, hlavně v ubytovacích zařízaních, je upozornit uklízečky. Při převlékání postelí by se měli zaměřit na krvavé skvrny zejména na prostěradle. Jsou způsobeny rozmáčknutím nasáté štěnice ze spaní. V případě, že se takové skvrny objeví, je potřeba prohlédnout důkladně celou postel, hlavně záhyby a nejbližší okolí postele jako čelo, různé lišty, zásuvky, obrazy a pod. Jestliže se potvrdí výskyt štěnic, musí se okamžitě po vyluxování napadeného pokoje zlikvidovat pytlík z vysavače. V žádném případě napřenášejte vysavač do jiného pokoje!!!
Samostatnou kapitolu tvoří různé přistýlky. Je-li pokoj infikován, neodnášejte přistýlky z pokoje před zásahem odborné firmy. Když odnesete přistýlku do skladu, máte velkou šanci "roztahat" si štěnice do dalších pokojů.


webmaster3