Deratinsekt - HUBENÍ ŠKŮDCŮ, hhubení štěnic, švábů, mravenců a hlodavců

Působnost: Praha, Mladá Boleslav, Mělník, Kladno, Příbram, Benešov, Kolín, Nymburk, Milovice.

Podzimní deratizace

S nástupem podzimu přišli nejen chladné noci, ale ani přes den se už moc neohřejeme. Nesmíme zapomínat, že chladno není jenom nám, ale i zvířatům žijícím venku, zejména drobným savcům.
Právě mezi tyto drobné savce patří různé druhy hlodavců, zejména potkani, myši, rejsci a hryzci.
A právě tito hlodavci při své honbě za potravou neváhají navštívit i naše obydlí, sem tem si něčeho kousnout, a když se jim u nás zalíbí, tak se i ubytovat.
Málo kdo ale chová k těmto nezvaným hostům náklonnost, většina se snaží situaci okamžitě řešit. A není divu, vždyť hlavně potkani jsou nosiči různých nebezpečných infekcí a chorob. Potkan zahnaný do kouta, kde nemá úniku je schopen na Vás klidně zaútočit. Když se mu povede Vás kousnout, je to nejen bolestivé, ale i hodně nebezpečné a je potřeba ihned vyhledat lékaře. Jak poznáme, že máme doma takové černé nájemníky?
Zpočátku je nemusíme ani potkávat, ale slyšíme v noci podivné zvuky jako škrábání, dupání, hryzání. Neklamným důkazem jsou i bobky v místech výskytu. Jestliže něco podobného zpororujeme, je nejvyšší čas situaci řešit. Můžete koupit v železářství pastičky, prodávají se i velké pasti na potkany. Při jejich natahování musíme dávat velký pozor - neopatrnou manipulací si můžete přerazit prst. Pastičky a pasti s různými návnadami umisťujeme do míst výskytu, musíme ale dbát na to, aby zejména na velkou past nešlápl někdo omylem. Často se stává, že pasti nezaberou, protože hlodavci jsou poměrně inteligentní a pastem se obezřetně vyhýbají.
V tom případě Vám asi nezbyde nic jiného, než zavolat si odbornou deratizační firmu. Odborné firmy používají požerové návnady, kterými dokáží i větší populaci hlodavců poměrně rychle a bezpečně vytrávit.
Zpravidla jsou zapotřebí 2-3 návštěvy deratizátora, ceny se pohybují kolem 500,-Kč za návštěvu. Cena je pochopitelně závislá na velikosti objektu a množství položených nástrah.


webmaster3